Nogometni klub Komenda deluje na podlagi Uradnega akta-statuta, ki jasno določa vse organe kluba. Tako so v klubu aktivni upravni odbor, izvršni odbor, nadzorni odbor in disciplinska komisija. Vsi organi kluba so voljeni.

V Nogometnem klubu Komenda je aktivnih preko 200 igralcev nogometa, ki tekmujejo v različnih ligaških tekmovanjih pod okriljem NZS ter MNZ Ljubljana. Članska ekipa tekmuje v 3. SNL Center!

Vadba za vse selekcije se odvija na glavnem igrišču v Komendi ter pomožnih igriščih v Komendi ter na Duplici, v zimskem času pa mlajše selekcije trenirajo v Športni dvorani Komenda. Hkrati pa se odvijajo aktivnosti v zvezi z izgradnjo novega stadiona v Komendi, ki je planiran do leta 2018.

Velik poudarek pri delu namenjamo vadbi in spoznavanju pravil nogometne igre z najmlajšimi, tako da redno vabimo in vpisujemo otroke starosti 5 let dalje, s katerimi tekmujemo v tekmovalnih ligah pod okvirom MNZ Ljubljana.

Največjo pozornost pa trenutno namenjamo delu s cicibani (U-7, U-8, U-9), ki jih z nogometom seznanjamo že preko nogometnih krožkov v Osnovni šoli Komenda Moste, hkrati pa preko nogometnih turnirjev v okviru MNZ Ljubljana otroci nastopajo v svoji nogometni ligi.

2024_09_26